LED ŽÁROVKY

LED žárovky jsou plnohodnotnou náhradou klasických žárovek. Svítí plným výkonem,
ušetří až 90 % energie a mají velmi dlouhou životnost.

LED žárovky jsou bezpochyby nejlevnější způsob, jak nahradit klasické žárovky. Ihned svítí plným výkonem, ušetří až 90 % energie, mají neskutečně dlouhou životnost
a v neposlední řadě jsou k dostání v několika barvách světla.

LED žárovky

Čím se řídit při výběru žárovky?

Při výběru LED žárovky je třeba se především řídit její svítivostí. Ta bývá vyjádřena nejčastěji světelným tokem v lumenech (lm).

LED žárovky se vyrábějí ve třech provedeních barvy světla:

Teplá bílá
Její barevné spektrum 2700 - 3500 ° K je nejblíže klasické žárovce a má příjemně hřejivý žlutavý nádech. Předměty při tomto světle působí měkce, prostory útulně a osoby mají přirozenou barvu. Je vhodná do dětských pokojů, ložnic, obývacích pokojů a všude tam, kde se chcete cítit příjemně.

Denní bílá
Má bílé, ostré světlo (4500 - 6500 ° K). Předměty jí osvětlené mají chladnější nádech, pokožka lidí je jemně bordově namodralá. Je vhodná na osvětlení pracoven nebo do lamp pro čtení. V obou případech je ji možné nahradit teplou bílou s trochu vyšší svítivostí.

Studená bílá
Má namodralé, chladné světlo (6500 - 9000 ° K). Předměty i osoby pod ní vypadají nepřirozeně namodralé. Tento druh světla se hodí snad jen na osvětlování skladů nebo venkovních prostor, neboť LED žárovky s tímto barevným spektrem mají nejsilnější svítivost.

Je důležité si vybrat vhodnou barvu světla, abyste se cítili v prostorách příjemně. Současně je třeba dosáhnout i dostatečnou svítivost. Obecně platí, že čím je světlo LED žárovky chladnější, tím má vyšší svítivost. Rozdíl však není velký, a tudíž se vyplatí raději použít trochu silnější LED žárovky teplejšího světla!

 


Stáhněte si náš katalog s kompletní nabídkou LED osvětlení, nebo navštivte náš e-shop ve kterém si můžete objednat z širokého sortimentu LED žárovek, LED reflektorů a příslušenství.